Dünyanın gün geçtikçe küçüldüğünü ve insanların artık birbirine rahatlıkla ve duyulmadan ulaşabildiğini hesaba katarsak, daha küçük ölçekteki ülkelerde bu durumun ne kadar kolay olduğunu daha iyi anlayabiliriz. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de herhangi bir noktada bulunan bir kişi, rahatlıkla oturduğu yerden kendisine kilometrelerce uzaklıkta bulunan bir başkasına ulaşabiliyor.

Bunun yanında ülkemiz maalesef binlerce art niyetli kişinin cirit attığı bir ülke haline gelmiş bulunuyor. Yazılı ve görsel basında da her gün onlarca örneğini gördüğümüz gibi ilk öğretim çağına kadar inen narkotik olaylar, alkol, sigara, hırsızlık, ve cinsel suçlar gibi bir çok farklı tehlikeler maalesef çocuklarımızı büyük bir tehdit içine sokuyor. Hiçbir ahlaki ve insani değeri bulunmayan kişiler, 10'lu yaşlardaki küçücük çocukları okul kapılarında kapana sıkıştırıp, türlü sıkıntılar ve kötü alışkanlıklar içine sokabiliyor. Bundan dolayı içinde yaşadığımız sosyal yapıyı kültürel olarak bozmasıyla oluşan şartlarda çocuk yetiştirmek oldukça zor bir duruma gelmiş bulunuyor. Anne - Babalar profesyonel birinden yardım almak istediği zaman Ay Dedektiflik büromuzun kapısını çalıyor . Öğrenci takibi hizmetimiz ile velinin onayına dayalı olarak öğrencimizi tüm gün boyunca takip ediyor kimlerle görüştüğünü , neler yaptığını , hangi mekanlara girip çıktığını not alıp veliye liste şeklinde sunuyoruz .

Ne yazıkki ülkemizde her geçen gün suç oranları katlandıkça büyüyor . Böyle bir ortamda anne ve babalar, gözbebekleri çocuklarına en iyi geleceği hazırlamak için her türlü şartları zorlarken, bir de böyle olumsuz durumlarla karşılaşmamak için yoğun çaba gösteriyor. Ancak ne yazık ki ne kadar iyi niyetli olursak olalım, bazen çocuklarımızı bu art niyetli kötü kişileren koruyamıyor ve bazen de kötü alışkanlıkların pençesine düşmesini engelleyemiyoruz. Bu noktada bazı aileler son dönemde popüler hale gelen dedektiflik şirketlerinden yardım alma yoluna gidiyor. Özel dedektifler, çocuklarımızın toplum içinde saygın bir yere gelebilmesi için endişelendiğiniz konularda çocuklarınızın attığı her adımı okul içinde ve okul dışında geçirdiği zaman zarfında çocuklarınızı gözlemleyip kimlerle arkadaşlık yaptığını, nerelere takıldığını, kötü alışkanlıkları olup olmadığını takip ediyor.

ÖĞRENCİ TAKİBİ NEDİR, NASIL YAPILIR?

Her aile günlük ihtiyaçlarını karşılamak için bir meslek sahibi oluyor ve günün önemli bir bölümünü işide geçiriyor. Böylece de aileler ciddi bir zaman diliminde çocuklarından ayrılmak zorunda kalıyor ve onları hayatın yolunda mecburen yanlız bırakmak zorunda kalıyor. Çocuklarda yeni arkadaşlar edinip, yeni ortamlarla tanışıyor. Bunların içinde iyiler olduğu gibi maalesef kötü alışkanlıga sahip kişiler de olabiliyor. Her anne baba çocuğu için "neler yapıyor? Kimlerle görüşüyor? Ne tür ortamların veya mekanların içerisine giriyor? Çevresinin ona verdiği bir zarar söz konusu mu? Herhangi bir madde bağımlılığı var mı? Hangi etkinlikler veya aktiviteler içerisinde bulunmaktadır? Herhangi bir olaya karışmış mı? Herhangi bir durum yüzünden suçlanıp dışlanmış mı?" merakı içinde oluyor. Çocuklarının böyle bir durumda olduğundan şüphelenenler özel dedektiflik şirketimizden yardım alabiliyor . Ay Dedektiflik çocukların tüm bu zamanlarını fark ettirmeden izleyip, hem kötü alışkanlıgı olan şahıslardan uzak tutmanızı sağlıyor hem de eğer böyle bir durum varsa haberdar olmanızı sağlayıp, bundan kurtulması için sizlere yardımcı oluyor.

Şirketimiz takip yazılımları sayesinde çocukların telefonlarına yüklenen programlar konum, kamera, mikrofon, son aramalar, mesajlar gibi farklı kullanım alanlarını takip ediyor. Casus yazılımlar sayesinde ülkemizce çokça gerçekleşen çocuk kaçırma olaylarının önüne geçilerek, çocukların sosyal hayatlarına engel olacak unsurlar ortadan kaldırılıyor. Ailelerin aklında oluşan soru işaretlerini yanıtlanarak, hem ailelerin hem de çocukların rahat bir nefes almasını sağlanıyor. Bu süreçteki tüm çalışmalar büyük bir titizlik ve özveriyle, hiçbir soru işaretine yer bırakmadan yapılıyor.

Öğrenci takibi genellikle 7-10 gün arasında yapılıyor. Dedektiflik şirketimiz , çocuklar için en doğru bilgileri her gün taslaklar halinde hazırlayıp, anne ve babalarına rapor halinde sunuyor. Dedektif, çocuk ve çocuğun arkadaşlık yaptığı insanlara kadar kapsamlı birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyor.

ÖĞRENCİ TAKİBİ NEDEN ÖNEMLİ ?

Aile, bir toplumun çekirdeğini oluşturuyor. Aileler ne kadar sağlıklı olursa, bu durum o kadar sağlıklı bir toplum olduğumuz manasına geliyor. Bundan dolayı ne olursa olsun çocuklarımızı her türlü kötü kişi ve alışkınlıktan uzak tutmamız gerekiyor. Yaşam şartları nedeniyle 24 saat çocuklarını takip edemeyen ailelerin bu işi yapanlardan destek alması hayati önem taşıyor. Yapılan çalışmalarla sadece çocuklarımız değil, tüm toplum korunmuş oluyor. Öğrenci Takibi kapsamında çocuklarınızın durumlarını takip eder, tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Amaç, çocuklarımızın başına herhangi kötü bir olay veya bir madde kullanımı başlangıcı olduktan sonra onlarla daha çok ilgilenmek ve şüphelenmek değilde bu tür kötü alışkanlıklara başlamadan onlara dur diyebilmek ve engel olabilmektir. Çocuğunuzun nelere karıştığını bilmek sizlerin en doğal hakkı ve en yüce sorumluluk görevidir 

Yorumlar (0)

Yorum yaz