• 0532 327 13 39
  • info@aydedektif.com

AY DEDEKTİF

AY DEDEKTİFLİK 490 0 Yorum

Ankara Özel Dedektiflik Bürosu 7/24 iletişim

 7/24 Gsm: 0532 327 13 39  ( Ay Dedektiflik Bürosu )

Ankara Özel Dedektif. Ankara Dedektilik. Ankara Eş Takibi

Dedektiflik istihbarata dayalı bir meslektir ve tarihi insanlığın tarihiyle başlar diyebiliriz. Dünyanın en eski mesleklerinden biri kabul edilen bu meslek; temelde insanların merak duygusuna hitap eder. İnsanlar her dönemde yaşadığı toplumdaki bireyler, devletler örgütler dernekler gibi gerek şahıslar gerekse insan toplulukları hakkında özel bilgileri öğrenmek istemişlerdir. Bunun için yine temelde insanlardan faydalanmıştır. Mesleğin ilk dönemlerinde dedektif diyeceğimiz insanlar, istihbarat için ilkel denebilecek yöntemlere başvurmuşlardır. Bunlar; kahinler, falcılar, büyücüler, astrologlar, şamanlar vb kişilerden destek almışlardır. Bunu yanı sıra bilgi edinmek istedikleri şahısların karakterlerini analiz etmek için, o kişinin hareketlerini tavırlarını rutinlerini takip etmiş ve bir kanıya varmaya çalışmışlardır. Özetle bu çalışmalar tarihin akışı esnasında zamanın teknolojik gelişmelerinden ve toplumun ihtiyacından da yola çıkarak daha da organize hale gelmiştir. Ayrıca hitap ettiği kitle şahıslarla sınırlı kalmamış zamanla örgütler, dernekler, kuruluşlar hatta devletler bile istihbarat ihtiyacını karşılamak ve politika geliştirmek için stratejik önem atfettikleri bu mesleğe ayrı bir önem vermiştir. Dedektiflik; bilgi toplama-izleme, araştırma, analiz etme- dinleme, gözleme şeklinde formülize edilebilir.

Dedektifliğin Günümüzdeki Yeri Nedir?

Dedektiflik temelde nitelikli istihbarat toplamaktır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi mesleğin bilgi-istihbarat toplama kanallarını arttırmış ve kalitesinin garantisi haline gelmiştir. Teknoloji her ne kadar önemli bir ivme katmışsa da asıl unsur nitelikli ve uzman kadrodur. Yani kısaca meselenin özünde insan faktörü hala en önemli yerdedir. Yine günümüzde kamera, ses kayıt cihazları, gps teknolojisi, video kayıt aletleri son derece somut delilleri bize sağladığı gibi, bu delilleri işleyen uzmanın elinde kusursuz bir istihbarı enstrümana dönüşür. Ankara ülkemizin güzide şehirlerinden olup; çağa ayak uyduran, gelişimini devamlı güncel tutan bir yaşam merkezidir. Ankara sakinleri de her uygar vatandaş gibi en iyi ve en kaliteli hizmeti hak etmektedir. Ankara da yıllardır dedektiflik hizmeti verdiğimiz Ankara dedektiflik bürosu; uzman kadrosundaki kalifiye elemanları, doğru bilgiyi doğru zamanda ve yerde toplayıp, amaca yönelik ve kullanılabilir hale getirme konusunda, yılların tecrübesiyle müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır.

Dedektiflik Hizmeti Alımında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her meslekte olduğu gibi maalesef dedektiflik sektöründe de art niyetli şahıs kurum ve kuruluşlar vardır. Yazının akışında da belirttiğimiz gibi teknolojik aletlerin yaygınlığı ile bazı hukuki kısıtlamalarda getirilmiştir. Her alet her an istenildiği şekilde kullanılamaz ve bazı durumda delil kabul edilmezler. Takip edilecek kişinin veya olayın yada kurumun önce derin bir analizi yapılmalı, ve hizmeti isteyen şahıstan istekleri ve bilgileri çıkış noktası olmalıdır. Yasal sorumluluklar da değerlendirilerek, özel hayata müdahale edilmeden işlemlere organize ve disiplinli bir şekilde devam edilmelidir. Hizmet alınacak dedektiflik bürosunun tecrübeleri ve referansları da incelenmelidir.

Kimler Dedektiflik Hizmeti Alabilir?

Her yetişkin birey bu hizmeti alabilir. Genelde hizmet alımı istenen konular; eş takibi, arkadaş takibi, ebeveynler için çocuk takibi şeklindedir. Bu takipler sırasında çalışılan dedektiflik şirketi ve dedektifin tecrübesizliği gerek hukuki açıdan gerekse ekonomik açıdan telafisi güç durumlara neden olabilir. Kötü niyetli sözde dedektiflerin elinde elde edilen bilgiler veya belgeler sizin için aleyhte bir duruma dönüşebilir. Ankara dedektif yapılan takibin başarılı olması için, takip edilmesi istenen şahsın şüphelenmemesi, dikkat edilmesi gereken başlıca adımlardandır. Müşterinin şahıs hakkında verdiği bilgilerin doğruluğu da takibin selameti açısından oldukça önemlidir.  Ankara özel dedektif hizmeti ile size yardımcı oluyor ve bunu da yasal olarak sürdürüyoruz. Tüm hizmette alanında uzman kadro size bilgi ve veri konusunda yardımcı olarak genel bir raporlama hizmeti sunar.

 

Yorumlar (0)    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum Yaz


guvenlik

ÖZEL AY DEDEKTİFLİK BÜROSU - TÜM HAKLARI SAKLIDIR - |  SEO : BASER WEB  |   

Yukarı Çık