• 0532 327 13 39
  • info@aydedektif.com

Gizli Kamera

AY DEDEKTİFLİK 569 0 Yorum

Gizli Kamera

Gizli kamera, takıldığı ortamda varlığı belli olmayan belirli bir süre ses ve video kaydı yapabilen genellikle micro boyutlarda olan cihazlardır. Gizli kameralar özellikle son yıllarda çalışan anneler tarafından kullanılıyor. İşe gitmek zorunda kalan anneler bebeklerini bakıcıya bıraktıkları için bebeklerinin güvenliğini gizli kameralar sayesinde sağlıyor ve gün içinde bebeklerinin neler yaptığını kontrol edebiliyorlar. Gizli kameralar teknolojinin ilerlemesi ile son teknoloji çeşitleri ile insanları hayrete düşürüyor. Gizli kameralar özelliklerine ve boyutlarına göre çeşitlendirilebilir. Gizli kameralar kendi içlerinde özelliklerine göre üç ayrı kategoride incelenebilir. Bunlar;

1-     Kablolu gizli kameralar: Kablolu gizli kameralar kablo yardımı ile bir kayıt cihazına bağlanır, ses ve görüntü kaydı yapar.

2-     Kablosuz gizli kameralar: Kablosuz gizli kameralar bir adet alıcı ve bir adet verici sistemi üzerinden çalışan gizli kameralardır. Kablosuz gizli kameraların görüntü kalitesi kablolu kameraların görüntü kalitesine göre çok düşüktür.

3-     Sd karta kayıt yapan bağımsız kameralar: Bu kameralar ses ve görüntü kaydını içerisinde taşımış olduğu hafıza kartına kaydeder. Cihazın kapasitesine göre 2 saat ile 6 saat arasında kayıt yapabilme özelliğine sahiptirler.

Gizli kameralar hukuksal bir sorun haricinde izinsiz bir şekilde kullanılırsa kişisel hayata müdahale etme açısından kanunen suç sayılır.

Gizli Kamera Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin ilerlemesi ile gizli kamera çeşitlerinde sayıca bir artış gözlenmiştir. Özellikle micro gizli kameralar çok fazla şekillerde farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Gizli kamera çeşitlerini sıralayacak olursak;

1-     Gözlük gizli kamera

2-     Ayakkabı gizli kamera

3-     Düğme gizli kamera

4-     Kemer gizli kamera

5-     Ayakkabı gizli kamera

6-     Vida gizi kamera

7-     Kulaklık gizli kamera

8-     Şapka gizli kamera

9-     Parmak gizli kamera

10-   Kalem gizli kamera

11-   Pinhole gizli kameralar

12-   Duman detektör görünümlü gizli kameralar olmak üzere farklı şekil ve modellerde gizli kameralar üretilmiştir.

Gizli Kamera Nasıl Seçilir

Gizli kamera çeşitlerinin çok fazla olmasından dolayı sizin için en uygun olan kamerayı seçebilmek için bazı kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Kameranızı seçmeden önce gizli kamerayı hangi amaç ile kullanacağınızı belirlemelisiniz. Bakıcınızı denetlemek için gizli kamera kullanmak istiyorsanız kameranızın gece görüşü özelliği gibi çok kapsamlı bir kamera olması gerekiyor. Çocuğunuzun takibi için almış olduğunuz gizli kameranın ses ve görüntü kalitesinin iyi olması ve uzun süre video kaydı yapabiliyor olması gerekir. Gizli kamera kullanma amacınız bu ise masa üstü saati ya da duvar saati özelliğindeki gizli kameralar sizin için uygun olacaktır. Amacınıza uygun kamera seçiminizi yaptıktan sonra alacağınız kameranın görüntü ve ses kalitesini mutlaka denemelisiniz. Kayıt özelliğine bakarak ses ve görüntü kalitesi yüksek olan bir kamera seçmeye özen göstermelisiniz.

Gizli kameralar farklı firmalar tarafından farklı modellerde üretildiği için gizli kamera almadan önce mutlaka fiyat araştırması yapmanızı öneriyoruz. Bütçenize uygun olan kaliteli, uzun yıllar kullanabileceğiniz ve garanti süresi uzun olan bir kamera almalısınız.  Gizli kamerayı alırken bütçenizi gözden geçirmeyi unutmayınız.

Gizli Kamera Nereden Alınır?

Gizli kameraya olan talebin son yıllarda giderek artması ile kendi markasını üreten birçok teknik firma bulunuyor. Gizli kamera seçeneklerinin çok fazla olması zaman - zaman kalite ölçümünde düşüler yaşanmasına neden olmuştur. Önemli olan kaliteli bir kamera sahibi olmaktır.  İhtiyacınız olan gizli kamera modelini almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde sizlere sunmuş olduğunuz garantili, kaliteli ve uzun yıllar kullanabileceğiniz gizli kamera hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Yorumlar (0)    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum Yaz


guvenlik

ÖZEL AY DEDEKTİFLİK BÜROSU - TÜM HAKLARI SAKLIDIR - |  SEO : BASER WEB  |   

Yukarı Çık