• 0532 327 13 39
  • info@aydedektif.com

Fiyatlandırma Politikaları

AY DEDEKTİFLİK 455 0 Yorum

Özel Dedektif Fiyatları Politikası

Özel dedektif, herhangi gizli ve çözülmesi gereken bir durum için gerekli bilgi ve belgeleri zor şartlar altında olsa dahi bulabilen eğitimli ve uzman kişilere denir. Dedektiflik bakıldığı zaman çok eski yıllara dayanmaktadır. Özel dedektif kişilerin özel isteklerine bağlı olarak çözümlenmesi gereken olaylara çözüm bulan, gizli ve saklı olan belgeleri ortaya çıkaran bir diğer deyim ile resmi araştırmacı olarak da bilinir. Özel dedektifler hukuki mücadele dönemlerinde hukuksal ve hukuka taşınmış olan konuya ilişkin resmi kanıtlar ortaya çıkarır. Özel dedektifler resmi çalışanlardır. Özel dedektif çalışmalarında çok hassas ve titiz davranır. Özel dedektif olarak çalışan bir kişinin en önemli ve ilk kuralı müşterilerinden edindiği bilgi ve belgeleri gizli tutmaktır. Özel dedektif resmi olduğu için hukuka aykırı olan tüm konularda çalışmaz. Gizli ve çözülmesi gereken iş hukuka aykırı ise özel dedektifler o işi almazlar. Özel dedektif ile çalışmanın en önemli nedeni kolluk kuvvetlerine yardım etmek olduğu için özel dedektif çalışmalarını hukuk tarafından onaylanmış belgeler eşliğinde tamamlar. Bu nedenle hukuka aykırı hiç bir görevde yer alamazlar. Özel dedektiflerin yasal olduğunun en büyük kanıtı yurt dışındaki özel dedektifler polis merkezine bağlı bir kurum da çalışırlar. Ülkemizde özel dedektifler ile ilgili herhangi bir çalışma kanunu bulunmamaktadır. Bu nedenle özel dedektif çalışmak için kanunen izin almak durumundadır.  Özel dedektif fiyatları olayların gizliliğine göre değişiklik gösterebilir.

Özel Dedektif Nerede Bulunur?

Özel dedektifler eğitimlerini üniversitede ilgili fakülteden mezun olan kişiler üniversite eğitiminin üzerine dedektiflik eğitimi alan kişilerdir. Araştırılan işlerin can ve mal güvenliğini tehdit eden durumları olabileceği için özel dedektiflerin gerekli eğitimi almış olmaları ilk şarttır. Aldıkları eğitime göre özel dedektif fiyatları belirlenebilir. Özel dedektiflerin nerelerde olacağını sıralarsak;

1-     Özel dedektiflik bürolarında aradığınız kriterlere uygun dedektif ile görüşebilirsiniz.

2-     Özel hukuk bürolarının birlikte çalıştıkları özel dedektifleri olabilir

3-     Özel dedektiflik eğitimi almış kişilerin kendi iş merkezleri

4-     Güvenlik şirketlerinin özel dedektiflik bölümlerinde  özel dedektif bulabilirsiniz.

Özel Dedektife Hangi Durumlarda Başvurulur?

Özel dedektifler herhangi bir durum için tutulamazlar. Özel dedektifin çalışması için ilk önce çözümlenmesi gereken işin hukuksal sürecinin başlamış olması gerekir. Hukuksal olarak başlatılan bir soruşturmada yeterli kanıt toplamak, gizli bilgi ve belgelerin ortaya çıkarılmasını sağlamak, kayıp kişilerin bulunması için kolluk kuvvetlerine destek vermek, çözüme kavuşması istenilen durum için profesyonel bakış açısına ihtiyaç duyulduğu anlarda özel dedektife başvurabilirsiniz. Hukuksal olarak çözülmesi istenilen bir durumda özellikle takım çalışmasına gerek duyuluyorsa takımın içerinde mutlaka bir adet özel dedektif yer almalıdır. Özel dedektiflerin sağlamış olduğu en büyük avantaj araştırmanın süresini kısaltarak sorunun kısa zamanda çözüme kavuşmasını sağlamaktır.

Özel Dedektif Fiyatları Ne Kadardır?

Özel dedektif fiyatları belirlenmesinde etkili olan faktörler vardır. Özel dedektif fiyatları belirlenirken araştırmanı konusu, araştırmanı ne kadar süreceği, sorunun derinliği ve karmaşıklığı, araştırma için dedektife sunulan belgelerin işe yararlılığı, araştırma konusunda hayati herhangi bir tehlike olup olmadığı ve araştırmanın şiddeti özel dedektif fiyatlarının belirlenmesinde etkili bir rol alır. Özel dedektif fiyatlarının genel aralığına bakacak olursak 1000 TL - 10000 TL arasında farklı fiyatlar karşınıza çıkabilir. Bu fiyatların belirlenmesinde en etkili faktörlerden bir diğeri ise araştırma sahasının boyutudur. İstenilen belge, bilgi ya da aranan kişinin nerede aranacağına bakılır. Kendi başınıza çözemediğiniz, hukuksal süreci başlamış olan sorunlarınız da kolluk kuvvetlerine destek olunmasını ve araştırma süresinin en kısa zamanda tamamlanmasını isterseniz alanında uzman olan ekibimizden yardım almak için sitemizden başvuru yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum Yaz


guvenlik

ÖZEL AY DEDEKTİFLİK BÜROSU - TÜM HAKLARI SAKLIDIR - |  SEO : BASER WEB  |   

Yukarı Çık