• 0532 327 13 39
  • info@aydedektif.com

Evlenmeden Önce Yapılan Eş Araştırması

AY DEDEKTİFLİK 716 0 Yorum

                                   Evlenmedem Önce Yapılan Eş Araştırması

Evlilik, insanın yaratılışından beri var olan ve insanların hayatlarındaki en önemli olaylardan birisidir. İnsanlar belli bir çağa geldikten sonra yuva kurma isteğiyle donatılmış bir varlıktır. Hemen hemen tüm insanlar, mutlu bir yuva kurup, neslini devam ettirmeyi arzu eder. Ayrıca insan neslinin sağlıklı şekilde devam etmesi için sağlıklı bir üremenin gerektiği de göz önüne alınırsa evliliğine ne denli önemli bir olay ve ailenin de ne kadar ehemmiyetli bir olgu olduğu daha kolay anlaşılabilir.

Dünyada yasaların geçerli olduğu her ülkede evlilik, hukuk kuralları çerçevesinde ve yasal olarak yapılır. Çiftler evlenme isteklerini başta aileleri ve yakınlarına belirtir, gerekli şartların oluşmasından sonra da nikah yaparak herkesi ilan edilir ve evliliğe resmiyet kazandırılır. Ancak ne yazık ki günümüzde evlilikler her zaman istenildiği gibi sonuçlanmıyor. Artık sıkça evliliğinin ilk haftasında bile boşanma olaylarını duyuyoruz. Dünyada her yıl neredeyse evlenme kadar boşanma da meydana geliyor. Tabii bunlar çeşitli nedenlerden oluşuyor. Boşanmaların en büyük nedeni de eşlerin arasındaki sorunlardan kaynaklanıyor. Aynı yastığa baş koymadan önce her şey süt limanken, evlendikten sonra eşlerin istenmeyen ve bilinmeyen yönlerinin ortaya çıkması ve başka nedenler evlilikleri sona erdirebiliyor.

Bir insan yakın akrabaları içinde yanlızca eşini seçer. Kişi ne annesi, ne babası, dayısını, dedesini hatta çocuklarını bile seçemez. Kendini bunların bir parçası olarak bulur. Ancak kişi eşini kendisi seçer. Kişiler birbirlerini görür, beğenir, anlaşır ve evlenir veya bunun tersi olur. Bu nedenledir ki hemen hemen tüm çiftler, evlenmeye karar verdikleri kişiler hakkında çeşitli araştırmalar yapar ve yaptırır. Bazen ortak tanıdıklar bulunup, kişinin kendisi, ailesi, çevresi, karakteri hakkında bilgi alınır. Ayrıca anne, baba, dost, akraba kim varsa hakkında bilgi alınması için seferber olunur. Kişi mutlaka birilerine sorulur, soruşturulur. Yani evlilik öncesi araştırma mutlaka yapılmalıdır .

Yorumlar (0)    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum Yaz


guvenlik

ÖZEL AY DEDEKTİFLİK BÜROSU - TÜM HAKLARI SAKLIDIR - |  SEO : BASER WEB  |   

Yukarı Çık