• 0532 327 13 39
 • info@aydedektif.com

AY DEDEKTİF

AY DEDEKTİFLİK 586 0 Yorum

7/24 Gsm : 0532 327 13 39 ( Diyarbakır Ay Dedektiflik Bürosu )

Diyarbakır Dedektiflik Hizmeti

Detektif; İngilizce detective kelimesinin dilimize geçmiş halidir ve araştırma yapan anlamına gelir. Dedektiflerin dünyada ilk çıkış sebebi sucuları bulmak, yakalamak, delil bulmak gibi ceza soruşturmasına dayanan işlemlerdir. Ancak çağımızda söz konusu işler sadece polis, jandarma gibi devlet görevlilerince yapılır. Bu görevi yapan devlet görevlilerine de detektif denmez, onlar gizli soruşturmacı olarak ifade edilir. Özel dedektifler ise müşterilerinden gelen talebi yerine getiren ve karşılığına ücret hak eden serbest çalışan konumuna gelmiştir. Bu nedenle özel dedektiflerin resmi bir unvanı yoktur. Resmi unvanları olmadığı için ceza soruşturmalarında ya da yargılamalarında etkin görev almazlar. Ancak mahkemeler tarafından uygun görüldükleri takdirde tanık olarak dinlenebilirler.

Özel detektifler özel bir sözleşme uyarınca çalışırlar. Ülkemizde özel detektiflik yasası olmadığı çalışma alanlarının sınırı belirlenmemiştir. Ana hukuk kurallarına sadık kalmak şartıyla her türlü isteğe cevap verebilirler. Sözleşme ilişkisine dayanan talepler sınırsız olacağından detektifin birçok konuda bilgi ve ilgi sahibi olması gerekir. Detektifler personelleri vasıtasıyla bilgi uzmanlık alanları paylaşabilirler ve iş bölümü şeklinde çalışabilirler. Detektiflerin görevleri oldukça zordur. Öncelikle iz sürmeyi bilmelidirler. Kişiler ve olaylar arasında kurgusal bağlantılarını kafalarında canlandırıp hizmetlerini ona göre ilerletmelidirler. Dedektifler kendilerine gelen görevle ilgili doğrudan işe başlamazlar. Öncelikle talep ile ilgili ön araştırma yapıp kendilerine yol çizerler, araştırma ile ilgili alternatif yolları not ederler. Dedektifleri iyi kamufle olma özelliğine sahiptir. Kendi kimliğini açığa çıkartmadan işlem yaparlar. Çalışacağı alanla ilgili çözüm ortaklarından bilgi alırlar. Her dedektifin birlikte çalıştığı geçici elemanları olur. Bazen bunlardan yardım alarak işe devam ederler. Dedektiflik sabır gerektiren meslektir. Acele davranma güdüsü bu meslekte hata yaptırmaktadır. O yüzden dedektifler adım adım hareket edip, zamanı geldiğinde gereken hamleyi yaparlar. Dedektifin kendini yetiştirmesi çok önemlidir. Hukuk bilgisi, sosyoloji bilgisi ve psikoloji bilgisi olmalıdır. Olmasa bile yardım alabileceği birileri olmalıdır.

Anlatıldığı gibi dedektiflik karma bilgiler gerektiren, deneyim önemli rol oynadığı ve bunlar yanında teknolojik donanımların zaruret arz ettiği bir meslek gurubudur. İnsanların hayatlarında ciddi yer kaplayan hizmetlerin bu karma özellikleri içermeyen firmalara verilmesi dedektiften istenilen hizmetin alınmayacağı anlamına gelir. Siz de kurumsallığını tamamlamış, tamamı uzman personelden oluşan ve emekli kamu görevlilerinden danışma alan bir hizmet ile karşılaşmak istiyorsanız. Diyarbakır dedektif hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Diyarbakır Özel Dedektiflik Hizmetleri

Diyarbakır özel dedektiflik hizmetleri kapsamında başındaki derdi çözmek için bize güvenen yüzlerce vatandaşımız en doğru seçimi yapmıştır. İşlemler onunda alınan olumlu sonuçlar, raporların mahkemece kabul edilmesi ve dedektiflerimizin mahkemeler tarafından tanık olarak dinlenilmesi başarımızın en önemli parametreleridir. 

Önce müşteri anlayışı ile sorumluluklarının farkında olan firmamız uluslararası standartlarda hizmet vermektedir. Müşterilerinin mutluluğu işimize olan sevgimizin hem kaynağı hem sonucudur. Ülkemizin en erken açılan ve hızla profesyonelleşen firmamız Diyarbakır ile merkezi ile Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir ilçelerinde faaliyet yürütür.

Firmamız sektördeki global rakiplerini inceleyerek onların sahip olduğu tüm materyallere sahip olmuştur. Bunun yanında gerekli ve yararlı olduğu düşünülen her malzemem gecikmeksizin alınmaktadır. Günümüzde teknoloji yardımı olmadan çözüm üretmek neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Bu bağlamda büromuzda her dedektifin kendi kullanımına tahsis edilmiş kameralar, telefonlar, yer tespit cihazları, bilgisayar yazılımları, yazıcı, akıllı saat ve ulaşım araçları bulunmaktadır. Dedektiflerimiz bunları sınırsız kullanma yetkisine sahiptir.

Firmamız Hangi Alanlarda Çalışır?

Diyarbakır özel dedektif hizmetlerini iki başlıkta toplamak mümkündür. Bunlardan birinci şahıs müşterilerinden gelen isteklerdir. Bunları kısaca;

 • Sözlü, nişanlı, karı ve koca takibi,
 • Aile mahkemelerine sunulması amacıyla bilgi toplanması
 • Nafaka davalarında gelir araştırması,
 • Kendisine ulaşılamayan kişilerin bulunmaya çalışılması,
 • Kişiler hakkındaki davaların belirlenmesi,
 • Kişiler hakkında usulsüz açılmış bir abonelik ya da kurum olup olmadığı,
 • Mirasçılık sorunlarının çözülmesi,
 • Ev yardımcılarının çalışırken bebeğe ya da yaşlıya fiziki ya da sözel bir tacizde bulunup bulunmadığı şeklinde sayabiliriz.

İkinci tür hizmetler olarak ise kurumsal yapısı olan vakıf, dernek, şirket ve ya konsorsiyumlara verilen ekonomik hizmetlerdir. Bu talepleri

 • Şirkete borcunu ödemek istemeyen kişinin mallarını gizleyip gizlemediğinin,
 • Alacaklı olunan şirketin hileli bir iflas talebinde bulunup bulunmadığının,
 • Şirketin yerinin,
 • Patenti tescil edilmiş bir malın taklidinin satılıp satılmadığının,
 • Personelin nasıl çalıştığının,
 • Şirketlerin ekonomik durumlarının ne vaziyette olduğunun belirlenmesi şeklinde özetleyebiliriz..

Özel Dedektiflik Firmamızın İlkeleri Nelerdir?

Firmamızı diğer firmalardan ayıran ilk özelliği yerel olmamasıdır. Firmamız talep doğrultusunda masa başında veya sahada her türlü görevi her yerde yapmaya hazırdır. Firmamız personeli içtenlikle çalışır ve asla işten bıkkınlık duymaz. Büromuz kendisinin görevlendirildiği işleri yarım bırakmaz.

Diyarbakır dedektiflik bürosu Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na, ceza kanunlarına ve muhtelif yönetmeliklere saygılı olarak çalışır. Ülkesinin vergi mevzuatına uygun bir şekilde kurulmuştur ve her vergi döneminde düzenli şekilde vergisini verir.

NOT: Dedektiflik hizmet içeriğimizde eş takibi yer alıyor. Takip işlemi sırasında karşı tarafın bilgisi olmuyor. Bu sayede ilgili kanıtlar daha kolay bir şekilde hazırlanabiliyor. Eşinizin gün içerisinde neler yaptığınızı merak ediyorsanız tüm detaylar fotoğraflı olarak sizinle paylaşılır. Bu işlem uzman personel tarafından kontrollü bir şekilde yürütülür.

Yorumlar (0)  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.Yorum Yaz


guvenlik

ÖZEL AY DEDEKTİFLİK BÜROSU - TÜM HAKLARI SAKLIDIR - |  SEO : BASER WEB  |   

Yukarı Çık